papildyta nuo šeštos pastraipos

Kyjivas, birželio 1 d. (AFP-BNS). Ukraina sekmadienį surengė plataus masto ataką prieš Rusijos karinius orlaivius ir smogė į bazę Rytų Sibire, esančią už tūkstančių kilometrų nuo sienos, pranešė šaltinis Ukrainos saugumo tarnybose.

„Ukrainiečių saugumo pajėgos vykdo didelio masto specialiąją operaciją, kuria siekiama sunaikinti priešo bombonešius toli nuo fronto, Rusijoje“, – sakė šaltinis, pridūręs, kad buvo smogta 40 orlaivių, o „Belaja“ oro bazėje kilo gaisras. 

Pranešama, kad rusų aviacijai preliminariai padaryta daugiau kaip 2 mlrd. dolerių (1,76 mlrd. eurų) žala.

Ukrainiečių portalo „Ukrainska Pravda“ duomenimis, Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) vienu metu veikė keturiuose Rusijos kariniuose aerodromuose.

Vėliau Rusijos žiniasklaida skelbė, kad ukrainiečių dronai išskrido iš sunkvežimių, kurie stovėjo degalinėje.

Rusija patvirtino, kad keli jos kariniai orlaiviai „užsidegė“ po didelio masto Ukrainos dronų atakos, po kurios esą buvo sulaikyti keli įtariamieji.

„Murmansko ir Irkutsko srityse keli orlaiviai užsidegė po to, kai iš teritorijos, esančios visai netoli aerodromų, buvo paleisti FPV dronai“, – socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Ji pridūrė, kad aukų nebuvo ir kad keli „dalyviai“ buvo sulaikyti.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius