Š. Stepukonis galėjo pasisavinti apie 42 mln. eurų, sako prokuroras (dar papildytas)

Vilnius, kovo 6 d. (BNS). Buvusio investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis iš fondo įmonių, įtariama, pasisavino apie 42 mln. eurų, pranešė ikiteisminį tyrimą atliekantis prokuroras.
„Šiai dienai nustatyta, kad buvo pasisavinta daugiau nei 42 mln. eurų“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė tyrimą koordinuojančios Europos prokuratūros prokuroras Darius Karčinskas.
„Greta paminėtos nusikalstamos veikos buvo padaryta eilė kitų nusikaltimų. Todėl baudžiamoji byla pasipildė dar eile Baudžiamojo kodekso straipsnių“, – pridūrė jis.
Anksčiau teisėsauga skelbė, jog Š. Stepukonis galėjo neteisėtai pasisavinti mažiausiai 27 mln. eurų iš fondo įmonių, iš kurių apskritai galėjo dingti apie 40 mln. eurų.
Pask prokuroro, tyrime įtarimai dėl neteisėtos komercinės ūkinės veiklos Lietuvoje pareikšti ir Estijos kompanijai „OB Holding 1“ – joje Š. Stepukonis pralošė didžiausią dalį – apie 31 mln. eurų.
„Mes gavome duomenų, kad Š. Stepukonis lošė Estijos lošimų bendrovėje, kuri neturėjo licencijos Lietuvoje. Dėl to siekdami susigrąžinti lėšas pradėjome dar vieną tyrimą dėl neteisėtos komercinės veiklos Estijos bendrovės atžvilgiu, ikiteisminiame tyrime yra priimti atitinkami procesiniai sprendimai“, – spaudos konferencijoje sakė prokuroras.
Dar 5 mln. eurų Š. Stepukonis pralošė Lietuvos lošimų bendrovėje „Olympic Casino Group Baltija“, apie 6 mln. eurų – nesėkmingai investuota į Vengrijos finansų maklerio įmonę „Interactive Brokers Central Europe“ (dabar – Airijos „Interactive Brokers Ireland“).
Pasak prokuroro, Lietuvos lošimų bendrovė, tyrimo duomenimis, turėjo ir galėjo suprasti, jog Š. Stepukonis statė pinigus, kurių negalėjo įgyti teisėtai, todėl laikinai apribotos įmonės sąskaitos: „Siekiant užtikrinti būtent ikiteisminiame tyrime galimą turto konfiskavimą.“
„Didelis dėmesys ikiteisminiame tyrime skiriamas ne vien nusikalstamu būdu gauto turto pasisavinimui, bet ir nusikalstamu būdu įgyto turto susigrąžinimo procesui“, – kalbėjo D. Karčinskas.
Pasak prokuroro, Š. Stepukonis įtariamas apgaulinga buhalterine apskaita įmonėse, iš kurių galimai buvo neteisėtai pasisavintos lėšos.
Taip pat pradėtas tyrimas dėl neteisėtų duomenų apie pajamas ir turtą teikimo, gavus informacijos, jog įtariamasis, siekdamas išvengti mokesčių, klaidino Valstybinę mokesčių inspekciją apie savo pajamas ir turtą.
Tyrimas vyksta ir dėl 3,9 mln. eurų pervedimo į jo sąskaitą iš „BaltCap“ fondo Lenkijos įmonės „EN Efficiency“ už neva akcijų pardavimą.
Įtariama, kad didžiąją dalį pasisavintų pinigų Š. Stepukonis pralošė. Anksčiau D. Karčinskas sakė, kad duodamas parodymus įtariamasis „pilnai neneigia“ kaltės, tačiau pateikia savo įvykių versiją.
Š. Stepukoniui šiuo metu yra paskirta intensyvi priežiūra, teismo sprendimas galioja iki kovo 20 dienos.
„BaltCap“ su jos fondo „BaltCap Infrastructure Fund I“ investuotojais pernai lapkritį sutarė dėl dingusių 40,4 mln. eurų, kuriuos galimai pasisavino Š. Stepukonis, atgavimo, tačiau šio plano nekomentuoja.
Autorius Lukas Juozapaitis
Redaktorė Roma Pakėnienė
[email protected], Verslo naujienų skyrius